Navigate / search

Cieta kurināma katli

Godātie klienti!

Iegādājoties apkures sistēmu savai mājai, Jūs galvenokārt iegūstat ērtības, kuras sniedz šāda individuālās siltuma enerģijas ražošanas iekārtas. No visa tirgū pieejamā apkures sistēmu klāsta lielākā daļa cietā kurināmā katlu visekonomiskākā izvēle.

Šajā sadaļā sīkāk pastāstīšu par cietā kurināmā katliem – kādi kurināmā veidi ir izmantojami mājas apsildei, to plusi un mīnusi, cietā kurināmā katlu apkope, papildus ierīču pieslēgšanas iespējas pie šāda veida katliem un pēc kādiem kritērijiem var noteikt izvēlētā produkta jaudu.

Apkures iekārtas drošas un efektīvas darbības nodrošināšanai ir izmantojami sekojoši kurināmā veidi

  • Sausa lapu koku malka. Priežu un egļu malka nav izmantojama, jo ļoti ātri rada nosēdumus degšanas kamerā, kā arī šādas malkas degšanas procesā veidojas vielas, kas rada skursteņa aizsērējumu un pastāv augsts dūmvada pašaizdegšanās risks
  • Skaidu briketes ( arī lapu koku skaidu briketes)
  • Kūdras briketes
  • Īpaši cietā kurināmā katliem paredzētas ogles

Kurināmā degšanas ilgums un, attiecīgi, apsildes iekārtes efektivitāte ir atkarīga no paša kurināmā katla konstrukcijas un energonesējelementa degšanas metodes. Praksē pierādās, ka visātrāk izdeg parastās malkas pagales, savukārts, visilgāk deg kūdras briketes un ogles. Saprotams, ka jo ilgāk notiek degšanas process, jo ilgāk tiek nodrošināta siltuma enerģijas padeve mājai un tadēļ konkrētā kurināmā materiāla izmantošana ir visizdevīgākā. Naudas izteiksmē koka malka, protams, ir viens no vislētākajiem kurināma veidiem. Aprēķins ir vienkāršs – 3 kubi koka malkas atdod tādu pašu enerģijas daudzumu kā, piemēram, 1 kubs kūdras brikešu vai attiecīgi citās proporcijās pārējie pieejamie kurināmā veidi. Katra kurināmā materiāla cena atšķiras, baltstoties uz tā energatdeves efektivitāki. Tādējādi, izmantojot dargāku kurināmo materiālu, Jūs pērkat sev papildus ērtības. Viens no cietā kurināmā katlu izmntošanas mīnusiem ir nepieciešamība tos regulāri tīrīt, liels sodrēju daudzums un, attiecīgi, paaugstināts putekļu un netīrumu daudzums katlu mājā. Sakuvārt, kā šādu katlu izvēles priekšrocības var minēt liela un viegla kurināmā materiāla pieejamība, iespēja kombinēt un mainīt izmantojamo kurināmo materiālu atkarībā no gadalaikiem un diennakts laika.

Kurināmā materiāla degšana katlā ir pasīvs process. Malka ir ielikta, katls iedegts un degšanas process sākas. Degšanas procesa laikā, iekārta, atkarībā no temperatūras sistēmā, pati regulē gaisa padevi degšanas kamerā. Tā kā mēs nespējam ietekmēt degšanas procesu, ievērojami palēlināt vai paātrināt siltuma atdevi, tādēļ cietā kurināmā katli var tikt aprīkoti tikai ar pasīviem moduļiem

Cietā kurināmā apkures sistēmu, neskaitot radiatorus, var vēl papildus aprīkot ar akumulācijas tvertnem, kuri pagarinās kurināma katla siltumpadeves ilgumu Jūsu mājai. Kas attiecas uz apsildāmo grīdu elementu pievienošanu, tad, manprāt, šāda kombinācija nedarbosies efektīvi, ja vien neplānojat pēc pāris gadiem iegādāties citu apkures katlu. Vēl arī ir iespēja nodrošināt ūdens apsildi, pieslēdzot kombinēto boileri – ūdens tiks sildīts katla darbības laikā.

Jums nepieciešamā katla jauda tiek aprēķināta pēc sekojoša principa – lai apkurinatu 10 kv.m telpu ir nepieciešams 1 kW jaudas ar +/- 15% rezervi. Lai apkurinātu māju 100 kv.m platībā un, ja apkures katlam ir pieslēgts arī siltā ūdens boileris, pietiekami ir iegādāties apkures katlu ar 15 kW jaudu.

Piedāvāju veikt visus sadaļā minētos cietā kurināmā apkures katlu uzstādīšanas un apkopes darbus Siguldas un Inčukalna novados un Rīgas rajonā